אתה מיוחד!

אתה מיוחד! תסתכל מסביבך. כל העולם שונא אותך.  זאת עובדה. קצת לגרד את פני השטח ולכל אדם בעולם יש רגשות לא ברורים לגבי יהודים. וגם לגבי ישראלים. לא מוזר? אף פעם לא שאלת את עצמך מה פשר התופעה? כל כך התרגלנו שלא סובלים אותנו שאנחנו אפילו לא מנסים לברר. מעל לזמן. מעל למקום. מעל לכל הגיון. לכל הפחות, יש לחקור ולנסות להבין איך תיתכן תופעה חברתית כלל עולמית שכזאת. 

מיוחד

לא משנה מה אנחנו עושים, היא לא עוזבת אותנו. שנאת היהודים-האנטישמיות. כשהיינו קבצנים, כשאנחנו מלומדים, עשירים, כשאנחנו קורבנות, כשאנחנו מנצחים, כשאנחנו מטפלים עוזרים וממציאים. במקביל בתוכנו קיימת נטייה לטפל באוכלוסיית העולם ולרצות בטובתה. מעין הרגשה פנימית שזאת האחריות שלנו. אבל כל ניסיון בסופו של דבר מתהפך והם מאשימים אותנו בכל הרע שבעולם הזה. למה?? 

ליהודים יש רצון פנימי, כן, לתקן את העולם ובעולם יש הרגשה שהיהודים אמורים לעשות משהו חשוב שהם לא עושים ולכן הכל באשמתם. הווה אומר, מהטבע יש באנושות הרגשה פנימית חזקה שאף אחד לא מבין מהו מקורה ומהו פשרה. חוכמת הקבלה מלמדת ששנאת היהודים היא הרגשה שבאה מהטבע. שלכל האנשים בעולם יש כעס לא מובן על היהודים. כמובן שלא חסרים תירוצים. הם משתנים עם השנים, אבל השנאה לעולם נשארת. 

על פי חכמת הקבלה, הכעס הוא מוצדק. בידי היהודים המפתח לתיקון העולם. אנחנו כמובן לא מודעים לכך כלל אבל בקרבנו במשך אלפי שנה המקובלים שמרו את הסוד-עם ישראל הוא מעבר השפע לעולם. כאשר העם מחובר, כוח החיבור החיובי יכול להתפשט בעולם אבל כאשר אנחנו נפרדים, כאשר אנחנו שונאים אחד את השני, אנחנו סוגרים את השיבר והאנושות סובלת. 

השנאה הלא רציונלית שלהם אלינו, ההאשמות שכל הבעיות שלהם הן בגללנו הם פשוט הודאה שהכוח בידינו. שהם באמת מרגישים שיש בידינו יכולת אמיתית. בני האדם מופעלים עי כוח האגו, הכוח שפיתח אותנו עד ימינו, אבל אם הוא לא מאוזן הוא יוצא מכלל שליטה והורס את מערכות חיינו, יחסינו ואפילו את כל כדור הארץ כפי שאנחנו רואים בימינו.

בידינו, היהודים, נמצא הסוד. השיטה למשוך את כוח החיבור החיובי מהטבע, הכוח היחידי שיכול לאזן את האגו האנושי ולהביא את כל האנושות לשלווה ולנחלה. חוכמת הקבלה. האנטישמיות היא הקריאה אלינו לעזרה. תתעוררו, יש לכם תפקיד בעולם הזה! אנחנו אלה שאמורים להביא את ה"אור לגויים" – לכל עמי העולם, להציל את עצמנו ואת כולם. זהו תפקידנו, אחריותנו וזכותינו. בואו נינצל מכל המכות שבדרך, נתחבר מעל ההבדלים ונהיה סוף סוף בטוחים מאושרים מכובדים ואהובים. בתוך ישראל ובמשפחת העמים. 

קבלה לעם – שיטת החיבור